پودر گوشت در صنعت دام و طیور

پودر گوشت در صنعت دام و طیور

مزایا و معایب استفاده پودر گوشت در صنعت دام و طیور چیست؟ مشخصات و ویژگی های آن را می شناسید؟ محدودیت استفاده آن به چه دلیل است؟

پودر گوشت و استخوان چیست؟

بهتر است تعریفی از آن برای معرفی اجمالی داشته باشیم.پودر گوشت محصولی که از حرارت ، خشک و آسیاب کردن کل یا قسمتی از بدن حیوانات مخصوصا خونگرم تولید می شود. و ممکن است که چربیهای آن به طور کلی یا به طور جزئی جدا شده باشد. این محصول اصولا باید بدون هیچ گونه شاخ، سم، پر، مو و محتویاتی مانند دستگاه گوارش باشد.

میزان پروتئین و چربی پودر گوشت و استخوان

این محصول بر اساس ماده خشک دارای ۵۰ درصد پروتئین می باشد.(حدود ۴۵ تا ۵۵ درصد آن پروتئین خام است) چربی موجود در آن نیز از ۴ تا ۱۴ درصد متغیر است معمولا ۹ درصد می باشد.

اسید های آمینه و عناصر معدنی پودر گوشت و استخوان

این محصول در لیزین بسیار خوب است ولی از نظر تریپتوفان و متیونین ضعیف عمل می کند.
از نظر فسفر، خاکستر و کلسیم مناسب می باشد. به شکلی که دارای 15 تا 20 درصد خاکستر، حدود ۸ درصد کلسیم و ۴ درصد فسفر می باشد. انتظار داریم که نسبت فسفر به کلسیم در این محصول ۱ به ۲ باشد.

ویتامین های پودر گوشت و استخوان

این محصولات منبع غنی از ویتامین های گروه B
بویژه ریبوفلاوین، کولین ، نیکوتین آمید و B12  می باشد.

انواع پودر گوشت

پودر گوشت تیپ 1

مصارف تیپ 1:

با توجه آنالیزهای انجام شده و همچنین پروتئین محصول که در خوراک دام حائز اهمیت زیادی می باشد. و بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از سال 92 تاکنون در دامداری های مطرح و بزرگ کشور در حال مصرف و استفاده می باشد.

که به طبع نسبت به سویا ارزانتر و از نظر پروتئین ها و اسیدآمینه ها غنی تر است. که این امر نیز به تأیید مشتریان این شرکت نیز رسیده و عملاً شاهد آن بوده و تأییدیه ها و مقالات معتبر دانشگاهی در این زمینه دریافت گردیده که دال بر تایید آن می باشد.

 پودر گوشت تیپ 2

پودر گوشت تیپ ۲

مصارف تیپ 2:

از ویژگی های این پودر:

1_ چربی بسیار پایین به طوری که 13_10 درصد و همچنین سرند میکرونیزه با مش 1000 بوده .

2- قابلیت نگهداری و انبار محصول تا شش ماه که بیشتر این محصول در سالن های مرغداری ، بلدرچین ، بوقلمون و شترمرغ مورد مصرف و در حال استفاده می باشد.

3-از دیگر شاخصه این محصول : کیفیت دانه بندی و میکس راحت با سایر خوراک های طیور می باشد.

 پودر گوشت تیپ 3

پودر گوشت ماهی تیپ ۳

مصارف تیپ 3:

این پودر که حاصله از سوپ گوشت و ماهی و شیرآبه آن بوده و به لحاظ آنالیز و شکل برای مصرف آبزیان فوق العاده حائز اهمیت و مهم می باشد. که از شاخص های آن خوش خوراک بودن و همچنین رنگ و بوی ملایم آن است ای محصول حاصل از پروتئین های تغلیظی دستگاه تریکانتر می باشد که به وسیله خط اپراطور جمع آوری، خشک، بسته بندی و عرضه می شود .

برای خرید انواع آن می توانید از بازرگانی مومنی اقدام نمایید ما آنرا در سراسر کشور برایتان تهیه و توزیع می کنیم. راه های ارتباطی از طریق تماس با مجموعه و یا شبکه اجتماعی واتساپ قابل دسترسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 20 =