آیا برنج لنجان انواع مختلفی دارد؟

آیا برنج لنجان انواع مختلفی دارد؟

آیا برنج لنجان انواع مختلف دارد؟ بعضا به دلیل نا آشنا بودن معمولا فقط اسم برنج لنجان رو می شناسند. در این مقاله به انواع آن می پردازیم.

برنج لنجان انواع مختلفی دارد؟

1.قیمت این برنج اول میتونه به درصد نیم دانه (لاشه برنج) بستگی داشته باشه. که نوع کاملا پاک و یکدست آن قیمت خیلی بیش تری دارد. این برنج معمولا به این صورت فروخته نمی شود و قیمتی که از بازرگانی های مختلف دریافت می کنید دارای نیم دانه است. همین برنج اگر قیمت مناسب را بخواهید از ۴ تا ۷ درصد نیم دانه درشت در خود دارد که قیمت را مناسب تر می کند.

2.نوع دانه کشت شده در مناطق مختلف متفاوت است. مثلا یک نوع شلتوک کاملا یکسان در دو منطقه که کشت می شود. یکی منطقه بیابانی که گرم تر و موجب زیاد شدن عطر و بوی آن می شود. یکی در مزارع بزرگ که دمای کمتر دارد و عطر و بوی برنج هم در این مناطق معمولا کمتر است.

 

3.دانه شلتوک برنج لنجان اخیرا از استان خارج شده و در استان های دیگر نیز کشت می شود.  همین باعث افت کیفیت آن محصولات کشت شده در جاهای دیگر می شود برنج هر منطقه در خود آن منطقه بهترین نوع آن است. مثلا اگر برنج طارم را در اصفهان کشت کنیم و یا برنج لنجان در شمال نمی توان انتظار محصول درجه یک و عالی را از آن داشت.

 

4.و در آخر نکته مهمی که هست نوع بذر است که تشخیص همه انواع‌ آن توسط افرادمعمولی غیر ممکن است. ولی در انواع مختلف ولی کم این بذر می تواند متفاوت باشد که در کیفیت بسیار حائز اهمیت است.

برای خرید این برنج در کیفیت های مورد نیاز شما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 19 =